Mobadilli

“Kesinlikle türkiyedeki en iyi osmanlı ve türk yemeklerini sunan restoranlardandır eşraf. Yemeklerinin tamamını kuzinede odun ateşinde pişirdiklerinden olacak ki muthiş bir tat çıkmış ortaya kullandıkları malzemelerin neredeyse tamamı istanbul dışından özellikle gümüşhaneden getirilmektedir. Bütün yemekleri ve tatlıları çok iyi ama özellikle kurufasulye ve tel kadayıfını tavsiye ederim. Kurufasulye şeker fasulyeden yapılmış olup salça yerinde domates […]..” Devamı..

Mobadilli - Müşteri
Şule Öztürk

“Kuzine firinlarin üzerinde odun atesiyle desteklenerek (Masinga) pisirdigi, Dünya’nin sayili mutfaklari arasinda yer alan Osmanli-Türk mutfaginin vazgeçilmez lezzetlerini tatmaya geldik..Hersey çok lezzetli ve çalisanlar oldukça ilgiliydi.. Sadece yogurt tatlisi hosuma gitmedi, yumurta kokusu geldi.. onunda disinda hersey dört dörtlük #esrafrestaurant #esrafosmanlimutfagi #esrafflorya #osmanlimutfagi #istanbul #turkey #lezzet..” Devamı..

Şule Öztürk - Müşteri
Yesinlernet

“Eşraf Restoran, Florya’da Osmanlı ve Türk Mutfağı üzerine çeşitli lezzetler sunan ve dekorasyonu da tam buna uygun olarak altın varaklı, laleli, büyük sandalyeli, görüşterişli avizeli bir mekan. Müstakil bir restoran olduğu için kendi kuzineleri var ve yemeklerini burada pişiriyorlar, hatta o kadar ki şef doğalgazlı ocağı nasıl yakacağını hala öğrenemediğini söylüyor. Mekanın sahibi Gümüşhaneli, şefi […]..” Devamı..

Yesinlernet - Blog
Gezginnerede

“Eşraf Osmanlı ve Türk Mutfağı Florya da bu işi gönülden emek vererek yapan işletmelerden , Metin Uçar beyin işletmeciliğini yaptığı mekanda lezzetler Şef Ahmet Özerin ustalığı ile gelen misafirlerine sunuluyor. 1942’den beri hizmet veren ve daha önce Beyoğlu’nda yer alan Eşraf Osmanlı Mutfağı, müstakil olarak 9 aydır Florya’da hizmet vermekte. Tüm yemekler kuzinede yapılıp ve […]..” Devamı..

Gezginnerede - Gurme
Yesempatik

“1942 yılında Beyoğlu’nda başlayan Eşraf macerası 9 aydır Florya’daki yeni yerinde devam ediyor. Hem işletmecinin hem de şefin böylesine sıcakkanlı ve espritüel olduğu kaç mekan vardır bilmem. . Mekanın dekorasyonu için belli ki çok masraf yapılmış. Tam da Osmanlı mutfağına uygun, saray havasında bir mekan.. Yalnız konumu bana ters, ama Florya’ya yakın oturanlar rahatlıkla tercih […]..” Devamı..

Yesempatik - Yemek Gurmesi