Osmanlı Mutfağı İstanbul’ daki saray mutfağında ve saray çevresinde yaşayan güzel yemeklerden hoşlanan bir seçkinler grubu tarafından 15. inci yy’ dan itibaren biçimlendirilmiş bir yemek kültürüdür. Bu kültür kullanılan malzemeden pişirme yöntemlerine yemek çeşitlerinden yeme içme alışkanlıklarına yemek öğünlerine sofradaki görgü kurallarına mutfak binalarına dek pek çok konuyu kapsamaktadır. Osmanlı Mutfağı böyle bir tarihe sahiptir.

Eşraf Osmanlı Türk Mutfağı bu motifler ile bezenmiş Osmanlı dokusunu ön planda tutmuş o çizgilerden esinlenmiş önemli bir mutfaktır. Florya’ da bulunan Osmanlı Türk Mutfağımız en lezzetli yemekleri ve daha önceden tatmadığınız farklı yemekleri ile siz misafirlerimize hizmet vermektedir. Atmosferinden çıkamayacağınız büyülü ortamı ile hizmetimize devam etmekteyiz. Osmanlı Mutfağı konseptimizden taviz vermeyen anlayışımızı geçmişten günümüze kadar korumaktayız ve yaşatmaktayız. Özel tat ve lezzetlerimizi siz müşterilerimiz ile buluşturmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Restaurant’ ımızda sadece yemek yemiş olmayacak,  aynı zamanda ferah ve nezih bir ortamda olmanın keyfini yaşayacaksınız. Lezzetimizin tesadüf olmadığı kanıtlanmış olup insan sağlığını tahdit edecek unsurlardan her daim uzak duran anlayışı benimsemişizdir. Ürünlerimizin çoğu organiktir.

Eşraf Osmanlı Mutfağı farkını gelin sizlerde yaşayın? Yeni adresimiz Florya’ da sizleri bekliyoruz. Dilerseniz misafirimiz olun ve lezzetimizden sizlerde faydalanın.