Eşraf Restaurant Osmanlı Saray Mutfağı. Osmanlı İmparatorluğu yüzyıllar boyunca geniş coğrafyalarda hüküm sürmüş ve farklı milletlerle komşuluk etmiştir. Bu zaman dilimi içerisinde toplumların yaşam kültürleriyle bir sentez oluşturmuş ve bereketli toprakların sunduğu tatlar ile Osmanlı Saray Mutfağının zenginleşmesini sağlamıştır.

Osmanlı Saray Mutfağı Orta Asya Balkanlar Orta Doğu İslam Dünyası kısmen Akdeniz ve Avrupa yemek kültürlerinin harmanlanmasından oluşan geniş bir yelpazeye sahiptir.

Şu anda Saray Mutfağı orijinli ağırlıklı olarak Cumhuriyet Dönemi yemeklerinin olduğu ancak 16.17.ve 18 yüzyıl yemeklerinin de sunulduğu bir mekan oluşturduk. 1940′ lı yıllarda Beyoğlu’ nda kurulan Eşraf’ ın günümüze taşınmış haliyiz. Aynı lezzet ve tariflerle o nostaljiyi Florya‘ da canlandırmaya çalışıyoruz. Osmanlı Saray Mutfağı’ nın özel lezzetleri olarak yerli ve yabancı misafirlerimizin beğenisine sunuyoruz.

Günümüzde Osmanlı beslenme kültürünü tanımaya yönelik çabalar yoğunluk kazanmaktadır. Osmanlı Saray Mutfağının lezzetleri Eşraf Restaurant sofrasında yerini almıştır.