Yayınlandığı Yer : Gündoğumu.com

Florya’da kısa bir süre içerisinde hizmete girecek olan Eşraf Restaurant, Osmanlı Türk Mutfağının bin bir çeşit lezzetini damak tadına düşkün müşterilerine sunacak.

Tamamen Osmanlı mutfağından esinlenerek maharetli ustaların ellerinden çıkacak tadına doyum olmaz
yemeklerin merkezi olacak olan Eşraf Restaurant yerli ve yabancı pek çok müşteriye de hizmet vermeyi planlıyor.
Projenin mimarı İşa damı Metin Uçar, Osmanlı Türk Mutfağının en seçkin yemeklerinin yapılacağı Eşraf Restaurant’ın özelliğini ilginç bir ifadeyle dile getiriyor.
Uçar, ‘Bağrından 60 ülke çıkmış, çok zengin bir kültür tarih, yaşam zenginliğine sahip Osmanlı ve Türk Milletinin mutfak konusundaki zenginliği zaten tartışılamaz. Biz bugünün versiyonuyla aslında bizim olan lezzetleri yeniden bizde kalmasını sağlayacağız. Üzülerek ifade etmeliyiz ki, bugün baktığımızda farklı damak lezzetleri olarak sunulan pek çok tat, yabancı markalarla isimlerle müşteriye sunuluyor, biz yeniden bu ayrıntıyı dikkate alarak hazırlayacağımız mükemmel servis ortamı ve maharetleri ustalarımızla bu kültürü bu tadı yeniden İstanbul’luya, ve hatta yabancı müşterilerimize sunacağız kazandıracağız’ diye konuştu.
Tamamen organik ürünlerin kullanılacağı Restaurantta en büyük özellik yemekler kuzine ateşinde pişecek ve kesinlikle kullanılan malzemeler de bir katkı malzemesi bulunmayacak. Tadına doyum olmayan yemekler, organik ürünler kullanılarak müşteriye servis edilecek.